Biuro Rachunkowe T.A.A.J. s.c.

Szybki kontakt

Biuro Rachunkowe T.A.A.J. s.c.
Tabaszewska Alicja,
Tabaszewski Jerzy

ul. Synów Pułku 5
01-354 Warszawa

tel. (22) 664 98 87

NIP: 522-271-81-14
REGON:

Konktakt z nami

Aktualności

Dokładna oferta

W związku z rozwojem firmy i wprowadzeniem nowych usług wprowadziliśmy na naszej stronie internetowej dokładniejszą ofertę firmy. Pamiętaj, że ostateczna cena usługi zależna jest od indywidualnego przypadku Twojej firmy - zachęcamy do negocjacji :)

Czytaj cały | Więcej aktualności

Usługi księgowe

Nasza firma świadczy szereg usług związanych z rozliczeniami firmy. Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze klientów. Począwszy od rozliczenia samej dokumentacji księgowej, przez prowadzenie spraw kadrowo-płacowych, aż po reprezentowanie klienta w instytucjach państwowych - to i wiele więcej znajdziecie Państwo w naszej ofercie.

Księga Przychodów i Rozchodów

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, osoby, które nie przekroczą limitu 1,200,000 EURO mogą prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów. Taki rodzaj księgowości jest bardzo popularny w naszym kraju. pozwala rozliczać przychód, koszty ale nie daje pełnego obrazu finansowego firmy. Jej zaletą jest zdecydowanie prostsza forma niż Księgi Handlowej. Czasami jest również lepszym - ze względów czysto finansowych - rozwiązaniem, niż rozliczanie się na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego.

Dowiedz się więcej

Zakładanie nowej firmy

Chcesz założyć własną firmę? Potrzebujesz obsługi księgowej? Biuro Rachunkowe T.A.A.J. s.c. pomaga w wybraniu optymalnej formy rozliczenia oraz wspiera klientów w procesie formalnym podczas otwierania działalności. Prowadzimy rozliczenia wszelkich form księgowania.

Dowiedz się więcej

Ryczałt ewidencjonowany

Przepisy dopuszczają rozliczanie prowadzonej działalności w formie uproszczonej. Każda osoba, która rozpoczyna działalność gospodarczą indywidualnie, w spółce jawnej lub cywilnej może zdecydować się na taką formę opodatkowania. Aby rozliczać się w ten sposób należy złożyć stosowne oświadczenie w urzędzie skarbowym właściwym według miejsca zamieszkania. Należy jednak pamiętać, że z ryczałtu wyłączonych jest szereg usług. Nie może w ten sposób rozliczać się apteka, kantor, czy agencje pośrednictwa finansowego.

Dowiedz się więcej

Pełna Księga Handlowa

Księga handlowa (pełna księgowość) to najbardziej rozbudowana forma rozliczania działalności. Podmioty, które przekroczą próg 1,200,000 EUR w roku rozrachunkowym muszą przyjąć taką formę księgowości. Zaletą tej firmy jest dokładny obraz finansowy prowadzonej firmy w momencie sporządzania bilansów, który można wykorzystać podczas analizy finansowej spółki. Jej skomplikowany charakter powoduje jednak, że firmy unikają tego rodzaju rozliczeń. Za takim sposobem prowadzenia rozliczeń przemawia również fakt, iż odpowiedzialność finansowa za działalność przedsiębiorstwa ogranicza się do kapitału spółki w przeciwieństwie do sytuacji, gdy rozliczamy się na prostszych warunkach.

Dowiedz się więcej

Obsługa pracowników

Nasze biuro rachunkowe świadczy obsługę rozliczeń kadr oraz płac. Zakres takiej obsługi jest ściśle zależny od zatrudnienia w firmie klienta.

Dowiedz się więcej

Ewidencja środków trwałych

Ewidencja środków trwałych jest niezbędnym elementem prowadzenia rozliczeń. W myśl ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za środki trwałe uznaje się między innymi budynki, lokale, maszyny, urządzenia i śrdoki transportu i wiele innych przedmiotów stanowiących własność lub współwłasność podatnika. Wygodnie jest taką ewidencję prowadzić w postaci karty każdego ze środków trwałych.

Dowiedz się więcej

Reprezentowanie w instytucjach

Nasza firma oferuje reprezentowanie w podstawowych kontaktach urzędowych klienta przed Urzędami Skarbowymi, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i innymi instytucjami związanymi z prowadzeniem i rozliczaniem klienta.

Dowiedz się więcej

Odbiór dokumentów

Szanujemy Twój czas - możemy dojechać do Twojej firmy w ustalonych termiach i odebrać dokumenty. Oszczędzony czas poświęcisz na rozwój kluczowej działalności biznesowej swojej firmy.

Dowiedz się więcej

Doradztwo praktyczne i formalne

Prawo obowiązujące w naszym kraju posiada szereg zawiłości i drobiazgów, które - aby poprawnie rozliczyć się z urzędami - trzeba poprawnie interpretować. To bardzo częsty problem prowadzącego firmę - poprawne zinterpretowanie prawa. Nasza firma pomoże ci w wątpliwych sytuacjach, a Twoją księgowość poprowadzimy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dowiedz się więcej

Sporządzanie kompletnego bilansu rocznego wraz z załącznikami

W przypadku podmiotów prowadzących pełną księgowość niezbędne jest w tym celu sporządzenie bilansu wraz z załącznikami. Jest to szereg skomplikowanych obliczeń, a przede wszystkim ustaleń - co kiedy i jak rozliczyć. Nasza firma zrobi to dla Ciebie.

Dowiedz się więcej

Zakładowy plan kont

Pełna księgowość wymaga by w firmie stworzony był plan kont. Taki plan kont to niejednokrotnie rozbudowany dokument, który musi uwzględniać rozmaite niuanse prowadzonej działalności. Przygotujemy Państwu taki plan kont.

Dowiedz się więcej

Przygotowanie dokumentacji do leasingu

Nasze Biuro Rachunkowe przygotuje na Twoje zlecenie dokumentację dotyczącą leasingu, który chcesz otrzymać.

Dowiedz się więcej

Wyprowadzanie zaległości

Jeżeli z jakichś przyczyn w Twojej firmie powstały zaległości księgowe - zapraszamy do kontaku. Pomożemy Ci w tym, aby wszystkie zaległe sprawy wyprowadzić do bieżącej sytuacji w czasie najkrótszym jak tylko będzie to możliwe.

Dowiedz się więcej