Biuro Rachunkowe T.A.A.J. s.c.

Szybki kontakt

Biuro Rachunkowe T.A.A.J. s.c.
Tabaszewska Alicja,
Tabaszewski Jerzy

ul. Synów Pułku 5
01-354 Warszawa

tel. (22) 664 98 87

NIP: 522-271-81-14
REGON:

Konktakt z nami

Aktualności

Dokładna oferta

W związku z rozwojem firmy i wprowadzeniem nowych usług wprowadziliśmy na naszej stronie internetowej dokładniejszą ofertę firmy. Pamiętaj, że ostateczna cena usługi zależna jest od indywidualnego przypadku Twojej firmy - zachęcamy do negocjacji :)

Czytaj cały | Więcej aktualności

Ryczałt ewidencjonowany

Przepisy dopuszczają rozliczanie prowadzonej działalności w formie uproszczonej. Każda osoba, która rozpoczyna działalność gospodarczą indywidualnie, w spółce jawnej lub cywilnej może zdecydować się na taką formę opodatkowania. Aby rozliczać się w ten sposób należy złożyć stosowne oświadczenie w urzędzie skarbowym właściwym według miejsca zamieszkania. Należy jednak pamiętać, że z ryczałtu wyłączonych jest szereg usług. Nie może w ten sposób rozliczać się apteka, kantor, czy agencje pośrednictwa finansowego.

Zryczałtowany podatek obowiązuje kilka stawek : 20%, 17%, 8.5%, 5.5% oraz 3%. Uzależnione jest to od rodzaju działalności jaką przedsiębiorca będzie podejmował.

Taka forma rozliczania jest bardzo prosta. ma jednak swoje wady. Przede wszystkim przedsiębiorca nie może rozliczać kosztów działalności przy ustalaniu wysokości podatku. Podstawą ku temu jest prowadzona przez przedsiębiorcę ewidencja przychodów.

Zakres obowiązków naszego biura w takim przypadku to między innymi:

  • Prowadzenie Ewidencji Przychodów zgodnie z obowiązującą ustawą,
  • Prowadzenie rozliczeń z ZUS z tytułu prowadzonej działalności,
  • Obliczanie zaliczek na podatek dochodowy wynikający z działalności,
  • Zamknięcie ewidencji na koniec roku na podstawie spisu z natury


Nasze Biuro Rachunkowe obsługuje firmy, które rozliczają się w sposób uproszczony za pomocą ryczałtu ewidencjonowanego. Dokładna cena usługi możliwa jest do określenia dopiero po ustaleniu dokładnego zakresu współpracy i poznaniu szczegółów dotyczących firmy. Stawki naszego Biura rachunkowego za tego rodzaju rozliczenie zaczynają się już od 210 zł netto.